DYDAKTYKA
Statystyczne Metody Opracowania Pomiarów I (SMOP I)
1. (30.11 i 1.12.2011 r.) Zestaw zadań 1 - Prawdopodobieństwo, kombinatoryka, zmienne losowe. (PDF)2. (7.12 i 8.12.2011 r.) Zestaw zadań 2 - Podstawy teorii estmacji, rachunek niepeności pomiarowych (rozkład pomiarów, estymator wartości oczekiwanej, estymator wartości oczekiwanej, estymacja niepewności w pomiarze pośrednim, zapis wyniku pomiaru).
3. (14.12 i 15.12.2011 r.) Rozdanie indywidualnych zestawów zadań zaliczeniowych, omówienie sposobu ich rozwiązania oraz przygotowania sprawozdania.
ZALICZENIE ĆWICZEŃ:
Aby zaliczyć ćwiczenia z SMOP I należy, rozwiązać zadania indywidualnie przydzielone każdemu studentowi na ostatnich zjęciach. Jeśli ktoś nie otrzymał swojego zestwu zadań musi zgłosić się na konsultacje.
Rozwiązania zadań należy przedstawić w formie krótkiego sprawozdania, w którym zostaną opisane kolejne kroki jakie doprowadziły do otrzymania wyniku. Sprowozdanie należy oddać w trakcie konsultacji i je obronić tzn. wykazać się znajomością podstawowych zagadnień z statystyki oraz metod opracowania wyników pomiarów wykorzystanych w trakcie rozwiązywania zadań oraz zawartych w notatkach do wykładu Prof. B. Kamysa.
Zadania można oddawać od początku stycznia, aż do końca zimowej sesji poprawkowej tj. 22 lutego 2012 r. Wszystkie osoby które zgłoszą się po tym terminie a będą chciały otrzymać ocenę muszą posiadać pisemną zgodę na przedłużenie sesji i zaliczanie tego kursu udzieloną przed odpowiedniego dla danego kierunku studiów Dyrektora ds. dydaktycznych.
MATERIAŁY DO WYKŁADU:
Link do strony z wykładem Prof. B. Kamysa - http://users.uj.edu.pl/~ufkamys/BK/smop1.htm
MATERIAŁY DODATKOWE POMOCNE W ZROZUMIENIU NIEKTÓRYCH ZAGADNIEŃ:
Na stronie kursu "Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka" można znaleźć przykłady ilustrujące niektóre zagadnienia poruszane w ramach zajęć SMOP1.
Link do strony kursu "Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka" - http://koza.if.uj.edu.pl/~rpis/samples
© 2008 - 2024 M.Zieliński | Cluster of Nuclear Physics Departments